Aktualności
Noc-Zima-Góry
"Halny pokrzyżował plany nocnych, zimowych zdobywców... "
Uzdrowiska pogranicza polsko słowackiego jako rozpoznawalny w skali Europy obszary realizacji turystyki zdrowotnej
Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna otrzymał informację o zatwierdzeniu projektu flagowego pod nazwą „Uzdrowiska pogranicza polsko-słowackiego jako
Noc-Zima-Góry 2017
Kolejna edycja cyklu nocnych, zimowych spotkań w górach zawita tym razem do Szczawnicy!
Podsumowanie - Ice Adventure Race
W miniony weekend (03-05.II) w Szaflarach nieopodal Nowego Targu miała miejsce pierwsza edycja ekstremalnych zawodów na orientację ICE Adventure Race.
Ice Adventure Race
Lubisz górskie przygody? Kochasz biegać, jeździć na rowerze, zjeżdżać na nartach?
ICEBUG WINTER TRAIL 2017
To już czwarta edycja zimowych biegów górskich pod patronem Icebug’a. Jak co roku w drugą sobotę lutego (tj. 11.02.2016) w Nowym Targu wystartuje ICEBUG WINTER TRAIL 2017.
Zapisy na Wielką Prehybę
Już jutro, 29 listopada punktualnie o godzinie 20:00 rozpoczną się zapisy na, organizowany w ramach Biegów w Szczawnicy 2017, maraton Wielka Prehyba.

starsze akutalności

Turystyka konna

Pienińska turystyka konnaKażdy kto choć raz przemierzał w siodle leśne ścieżki wie, że świat z końskiego grzbietu wygląda zupełnie inaczej . Czworonożny przyjaciel i piękno krajobrazu pozwoli Ci poznać, doświadczyć prawdziwy kontaktu z naturą.


Dla początkujących, dla dzieci -  wspaniała przygoda pod okiem instruktorów. Nauka jazdy konnej od podstaw; ćwiczenia rozluźniające,  pomagające zachować prawidłową postawę i równowagę na koniu, jazda na lonży, nauka jazdy w podstawowych chodach, nauka podstawowych figur na ujeżdżalni i w końcu krótkie wycieczki po Jaworkach.

Dla jeźdźców którzy opanowali już podstawowe umiejętności kilkugodzinne, całodzienne i kilkudniowe przepiękne widokowo szlaki górskie jak i zajęcia związane z doskonaleniem techniki jazdy w górzystym terenie. "Ścieżki huculskie"  - ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności w terenie  - prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów.

Jednak niewątpliwie najciekawszą częścią, zarówno dla koni, jeźdźców jak i przodowników są rajdy - czyli kilkudniowe przejażdżki.  Zdobyć można  Pasmo Radziejowej, Jaworzyny Krynickiej, Gorców czy Małych Pienin. Niezapomniana przygoda. Rajdy to wielka przyjemność, ale także duża odpowiedzialność, odpowiedni poziom jazdy i wiedzy jeźdźców. Najlepszym przygotowaniem do rajdu będą kilkugodzinne wycieczki i jazda po ujeżdżalni, podczas których zdobędziecie niezbędne informacje teoretyczne i wiele umiejętności praktycznych. 


                       

Kinga Pieniska