Aktualności
Laureaci pierwszej edycji projektu ChirucaEXPEDITION
Z okazji 20-lecia obecności w Polsce, marka Chiruca zapoczątkowała (co najmniej) czteroletni projekt –każda roczna edycja zakończy się wyposażeniem 5 wypraw wybranych przez internautów i jury w niezawodne buty marki Chiruca. Zasady wyboru są stosunkowo proste. Wyprawa, która otrzyma najwięcej głosów podczas głosowania internautów na Facebooku, zdobywa automatycznie miejsce w projekcie. Następnie przedstawiciele organizatora wybierają dwie wyprawy spośród czterech, które w głosowaniu zajęły miejsca 2-5 oraz dwie wyprawy ze wszystkich zgłoszonych.
PIENIŃSKIE MGŁY - warsztaty fotograficzne
Pieniny to jedne z najbardziej urokliwych gór w Polsce. W październiku witają nas paletą jesiennych barw. Podczas warsztatów Tomasz i Piotr zabiorą Was w miejsca pozwalające poczuć prawdziwą magię Pienin.
Lechnica MTB TOUR 2018
Lechnica MTB TOUR 2018
01-02 września 2018
Organizatorzy: Singletrails Lechnica


Chiruca EXPEDITION - zachęcamy do głosowania
Wraz z ostatnim dniem maja zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji projektu Chiruca EXPEDITION.
Teraz czas na Was !
Zachęcamy do głosowania
Ruszaj w drogę
Projekt Chiruca EXPEDITION to nie lada gratka dla tych, w których drzemie podróżnicza pasja. Każdy obieżyświat wie, że skompletowanie dobrego ekwipunku przed wyjazdem, to spora część sukcesu.
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)

starsze akutalności

Turystyka konna

Pienińska turystyka konnaKażdy kto choć raz przemierzał w siodle leśne ścieżki wie, że świat z końskiego grzbietu wygląda zupełnie inaczej . Czworonożny przyjaciel i piękno krajobrazu pozwoli Ci poznać, doświadczyć prawdziwy kontaktu z naturą.


Dla początkujących, dla dzieci -  wspaniała przygoda pod okiem instruktorów. Nauka jazdy konnej od podstaw; ćwiczenia rozluźniające,  pomagające zachować prawidłową postawę i równowagę na koniu, jazda na lonży, nauka jazdy w podstawowych chodach, nauka podstawowych figur na ujeżdżalni i w końcu krótkie wycieczki po Jaworkach.

Dla jeźdźców którzy opanowali już podstawowe umiejętności kilkugodzinne, całodzienne i kilkudniowe przepiękne widokowo szlaki górskie jak i zajęcia związane z doskonaleniem techniki jazdy w górzystym terenie. "Ścieżki huculskie"  - ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności w terenie  - prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów.

Jednak niewątpliwie najciekawszą częścią, zarówno dla koni, jeźdźców jak i przodowników są rajdy - czyli kilkudniowe przejażdżki.  Zdobyć można  Pasmo Radziejowej, Jaworzyny Krynickiej, Gorców czy Małych Pienin. Niezapomniana przygoda. Rajdy to wielka przyjemność, ale także duża odpowiedzialność, odpowiedni poziom jazdy i wiedzy jeźdźców. Najlepszym przygotowaniem do rajdu będą kilkugodzinne wycieczki i jazda po ujeżdżalni, podczas których zdobędziecie niezbędne informacje teoretyczne i wiele umiejętności praktycznych. 


                       

Kinga Pieniska