Aktualności
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !
Frydman Triatlon
Początkiem lata, we Frydmanie tłumnie gromadzą się sympatycy triathlonu. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się tu już VIII edycja zawodów Frydman Triatlon.
Wycieczki rowerowe po pienińskich bezdrożach
Eksploracja rowerem pasma małych Pienin - przygoda i naprawdę epickie miejscówki .

starsze akutalności

Triada zimowa 2018

2018-01-02 // Oglądano: 420 // Wstecz
Triada zimowa 2018Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! ZapraszamyKochasz góry? 

Przyjeżdżaj do Krościenka nad Dunajcem 6-7 stycznia i rozpocznij w świetnym stylu sezon biegowy 2018!

Dystanse - wybierz bieg dla siebie lub zalicz wszystkie trzy!:

60 km (I etap sobota rano 15 km, II etap sobota wieczór 11 km, III etap niedziela rano 34 km)
45 km (I etap sobota rano 15 km, II etap sobota wieczór 11 km, III etap niedziela rano 19 km)

Zanim zapiszesz się na bieg koniecznie przeczytaj regulamin:
Specyfika biegu etapowego

Bieganie etapowe to coś więcej niż zwykłe bieganie. To przygoda. Od samego początku projektu pod nazwą TRIADA staramy się rozwijać idee biegu etapowego. Krościenko nad Dunajcem to miejsce położone pomiędzy trzema pasmami górskimi. W sobotę rano biegamy w Gorcach, w sobotę wieczorem w Pieninach, a w niedziele rano ostatni etap po szlakach Beskidu Sądeckiego. Pod względem logistycznym sprawa wygląda bardzo prosto. Każdy start i meta znajdują się w Krościenku nad Dunajcem. Nie ma potrzeby dojeżdżania autobusem czy czekania na innych uczestników. Zaraz po biegu można odpocząć i szykować się do kolejnego etapu.

Przygotowania

Kolejnym specyficznym dla biegu etapowego elementem jest przygotowanie przedstartowe. Wyobraźcie sobie, że właśnie kończycie pierwszy etap. Wszystko macie mokre po deszczu/śniegu, a kolejny start za kilka godzin. Albo pojawiły się obtarcia i trzeba szybko reagować. Przed wyjazdem musicie przemyśleć każdy scenariusz! Na pewno przyda się dodatkowy strój, buty czy właśnie plastry, opatrunki na obtarcia. Bez tych elementów ukończenie całej TRIADY może być trudne. Pod względem sportowym jest to specyficzny wysiłek. Po każdym etapie w nogach kumuluje się zmęczenie. Ostatni etap biegany „na zakwasach” to duże wyzwanie. Ważna jest dobra strategia i odpowiednie gospodarowanie siłami. Finisherami TRIADY są tylko osoby, które ukończą wszystkie trzy dystanse i tylko Ci zawodnicy i zawodniczki otrzymają na koniec rywalizacji medale/trofea. Ukończenie nawet 2 etapów nie oznacza ukończenia TRIADY!

TRIADA to również piękna dekoracja finisherów, ale nie będziemy wszystkiego zdradzać!

Warunki

Zima w górach to coś więcej niż zima w mieście. Po ostrej śnieżycy przebycie szlaków wymaga bardzo dużo wysiłku. Trasa, która w lecie zajęłaby Wam 2 godziny w zimę potrafi się wydłużyć nawet dwukrotnie. Dystanse, które z pozoru dla doświadczonych ultrasów mogą wydać się krótkie w odmianie zimowej dają mocno popalić!

Sprzęt

Koniecznie zapasowy! Poza tym warto przetestować całe wyposażenie. W miarę możliwości spróbujcie zorganizować sobie przed TRIADĄ wyjazd w dobrze zaśnieżony teren. Przygotujcie cały sprzęt, który będziecie wykorzystywać podczas zawodów. Każda niedogodność na treningu może okazać się dużą przeszkodą w pokonaniu trasy w górskich warunkach w trakcie rywalizacji. Przetestowanie sprzętu podczas treningu pozwoli uniknąć błędów.

Zapoznanie się z trasą

Koniecznie prześledźcie przebieg szlaków na interesujących Was trasach. Zwróćcie uwagę, na którym kilometrze trzeba spodziewać się zmiany koloru szlaku. Wielokrotne przeczytanie mapy przed zawodami znacznie ułatwi Wam korzystanie z niej podczas rywalizacji. Trasy będą oznaczone gęsto na odcinkach poza szlakiem. Takie odcinki będą sprawdzone dosłownie godzinę przed startem, żeby zminimalizować ryzyko zerwania przez kogoś oznaczeń. Natomiast oznaczenia na szlakach będą wieszane dzień i dwa dni przed zawodami. Niestety trzeba liczyć się z tym, że nawet wieczorem przed zawodami taśma może zostać zerwana! Zdarzały się takie sytuacje na biegach górskich! Dlatego tym bardziej zapamiętajcie szlaki górskie, którymi będziecie biec! Kolejna ważna zasada to biegamy z głową w górze i obserwujemy wszystko dookoła. Po pierwsze nie uciekną Wam przepiękne krajobrazy, a po drugie nie umknie Wam żadne oznaczenie szlaku. Czasem wystarczy dosłownie minuta zamyślenia i można wylądować poza trasą. Bądźcie czujni! Przed zawodami udostępnimy Wam tracki wszystkich tras.

Atmosfera

Formuła biegu etapowego to również niesamowita integracja z innymi uczestnikami, z którymi wspólnie przebywamy i rywalizujemy przez cały weekend. Na trasach panuje przyjacielska atmosfera. Każdy wspiera się wzajemnie w dążeniu do upragnionej mety. Wspaniałą atmosferę TRIADY buduje uroczysta dekoracja finisherów. U nas każdy może poczuć się jak mistrz świata!

Wiecej informacji znajdziecie na http://etapowatriada.plKinga Pieniska