Aktualności
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !
Frydman Triatlon
Początkiem lata, we Frydmanie tłumnie gromadzą się sympatycy triathlonu. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się tu już VIII edycja zawodów Frydman Triatlon.
Wycieczki rowerowe po pienińskich bezdrożach
Eksploracja rowerem pasma małych Pienin - przygoda i naprawdę epickie miejscówki .

starsze akutalności

Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica

2017-07-27 // Oglądano: 1152 // Wstecz
Mountain Touch Challenge 2017 SzczawnicaW tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !
 
 
 szczawnica AR
 
Szczawnica 13 września 2017
[Trasa MTC130]
Zespoły: 2-osobowe
Dyscypliny: bieganie, rowery, kajaki, zadania specjalne
Trudność: łatwa nawigacja, szlaki turystyczne, lokalne drogi, spore przewyższenia
130 km czystego górskiego rajdowania. W tym roku przeniesiemy się na tereny, które częściowo zaczęliśmy eksplorować na MTC w 2014 roku. Zahaczymy o Gorce, częściowo o Jezioro Czorsztyńskie. Etapy rowerowe będą typowo górskie: jeden z nich całkiem wymagający, drugi trochę łagodniejszy i szybszy. Na etapie trekkingowym planujemy wykorzystać dokładniejsze mapy do biegów na orientację, co z pewnością będzie fajnym urozmaiceniem nawigacji. No i zadania specjalne...
 szczawnica kajaki
 
[Trasa MTC70]
Zespoły: 2-osobowe
Dyscypliny: bieganie, rowery, kajaki, zadania specjalne
Trudność: średnia nawigacja, szlaki turystyczne, lokalne drogi, czasem bezdroża, małe przewyższenie
Trasa MTC70 będzie zdecydowanie szybszą i "przyjemniejszą" wersją rajdu. Zawodnicy częściej będą poruszać się po drogach, i szlakach turystycznych. Z nawigacją spokojnie poradzą sobie także mniej zaawansowani rajdowcy. W czasie rajdu częściowo zahaczymy o Gorce. Na trasie trzeba spodziewać się terenu typowo górskiego z dłuższymi podjazdami i podejściami, które na pewno będą wynagradzane pięknymi widokami na jezioro, zamki, Tatry.
 
 
[15 szczytów]
Start indywidualny
Dyscypliny: trasa piesza na orientację
Trudność: wymagająca nawigacja, trudny teren, średnie przewyższenie
Wybraliśmy finalnie szczyty, które będą do zaliczenia na obu trasach pieszych i przeklikaliśmy optymalne warianty na mapach. Trasa "15 Szczytów" w idealnym przebiegu zapowiada się tak: około 47 kilometrów i 2400 metrów przewyższenia. Bardzo różnorodny teren i nawigacja, zdarzają się krótkie przeloty szlakami, ale właściwie prawie wszystkie wierzchołki finalnie robi się na rympał. Swoją drogą, ciekawe czy w ogóle wszystkie takie szczyty zostały przez kogoś zdobyte
 
 
 
 
[30 szczytów]
Start indywidualny
Dyscypliny: trasa piesza na orientację
Trudność: wymagająca nawigacja, trudny teren, duże przewyższenie
Druga trasa piesza to już trochę poważniejsze wyzwanie. Pierwotnie wydawało się, że wyjdzie niemal sto kilometrów, ale po dokładniejszym zmierzeniu dystans troszkę zeszczuplał. Ostatecznie wszystkie szczyty da się zaliczyć pokonując około 85 km i robiąc przy tym około 4200 metrów przewyższenia. Na tej trasie szykuje się również mały wypad na Słowację
 
Formularz zapisów znajdziesz na stronie:
 

 

Kinga Pieniska