Aktualności
Laureaci pierwszej edycji projektu ChirucaEXPEDITION
Z okazji 20-lecia obecności w Polsce, marka Chiruca zapoczątkowała (co najmniej) czteroletni projekt –każda roczna edycja zakończy się wyposażeniem 5 wypraw wybranych przez internautów i jury w niezawodne buty marki Chiruca. Zasady wyboru są stosunkowo proste. Wyprawa, która otrzyma najwięcej głosów podczas głosowania internautów na Facebooku, zdobywa automatycznie miejsce w projekcie. Następnie przedstawiciele organizatora wybierają dwie wyprawy spośród czterech, które w głosowaniu zajęły miejsca 2-5 oraz dwie wyprawy ze wszystkich zgłoszonych.
PIENIŃSKIE MGŁY - warsztaty fotograficzne
Pieniny to jedne z najbardziej urokliwych gór w Polsce. W październiku witają nas paletą jesiennych barw. Podczas warsztatów Tomasz i Piotr zabiorą Was w miejsca pozwalające poczuć prawdziwą magię Pienin.
Lechnica MTB TOUR 2018
Lechnica MTB TOUR 2018
01-02 września 2018
Organizatorzy: Singletrails Lechnica


Chiruca EXPEDITION - zachęcamy do głosowania
Wraz z ostatnim dniem maja zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji projektu Chiruca EXPEDITION.
Teraz czas na Was !
Zachęcamy do głosowania
Ruszaj w drogę
Projekt Chiruca EXPEDITION to nie lada gratka dla tych, w których drzemie podróżnicza pasja. Każdy obieżyświat wie, że skompletowanie dobrego ekwipunku przed wyjazdem, to spora część sukcesu.
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)

starsze akutalności

Noc-Zima-Góry

2017-03-07 // Oglądano: 2239 // Wstecz
Noc-Zima-Góry"Halny pokrzyżował plany nocnych, zimowych zdobywców... "

Relacja Pauliny Ruty z piątego zdobycia w ramach cyklu pn. Noc-Zima-Góry 2017

Pierwszy raz powiedziałam STOP - wycofuję się. Pierwszy raz doświadczyłam obrazu łamania dużych drzew niczym delikatnych zapałek przez wiejący silny wiatr. Nie przyjechałam tutaj po to, by się wycofywać. Byłam dobrze i profesjonalnie przygotowana! Zarówno sprzętowo, jak i technicznie. Piąte spotkanie nocnych, zimowych zdobywców zaczęliśmy bardzo aktywnie już w sobotę o 8 rano w Witowie - integracyjny marsz "8. Szlak bez granic" z polskiego Witowa do słowackiego Meander Park Oravice. Na linii startu stanęło ponad 300 uczestników! Marsz oficjalnie otworzył Prezydent RP - Andrzej Duda. Po przebyciu 10 km trasy z widokiem na polskie i słowackie Tatry spotkaliśmy się na mecie, gdzie odebraliśmy medale finiszerów i zjedliśmy ciepły posiłek. Potem gorące termy "Meander Park Oravice" - wyjątkowa atrakcja naszego cyklu! Tym razem zamiast zimowej kąpieli - czekała na nas gorąca, zdrowa woda oravickich term na Słowacji. To najlepsze termy w jakich byłam! Po zakończeniu gorącej "termalnej akcji" udaliśmy się do Szczawnicy Zdrój, by o godzinie 18.00 rozpocząć nocną wspinaczkę na najwyższy szczyt Pienin - szczyt Wysoka. Maszerowaliśmy w niebezpiecznym błocie, a spore nachylenie terenu nie ułatwiało naszej wędrówki. Trudne warunki terenowe potęgował wiejący silny wiatr, powodujący łamanie drzew niczym zapałek. Jak się dowiedzieliśmy następnego dnia - dawno tak silnego wiatru w Pieninach nie odnotowano... Po 2 godzinach niebezpiecznego nocnego marszu, kiedy okazało się, że przeszliśmy niespełna 2 km (!!!) postanowiłam wraz z częścią grupy wycofać się z dalszej wędrówki na szczyt. Nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło... - sam wiatr nie byłby dla mnie przeszkodą, ale uwarunkowania terenu i spore zalesienie przy tak silnym wietrze były już wystarczającym powodem. Część grupy postanowiła pomimo tego kontynuować marsz na szczyt na własną odpowiedzialność, zdobywając ostatecznie szczyt Wysoka ok. godz. 23.30. Jestem dumna ze swojej świadomej i trudnej decyzji o wycofaniu się z dalszej wędrówki.Niedzielę rozpoczęliśmy tradycyjnie od wspólnej akcji pn. Złap wschód! - tym razem łapaliśmy słońce tuż przy schronisku Orlica w Szczawnicy. Po godzinie 6.30 rozpoczęliśmy marsz na szczawnicki wodospad Zaskalnik, gdzie dotarliśmy ok. godz. 8.00. Po porannej, zimowej kąpieli w wodospadzie (z której skorzystało aż 5 zdobywców!) udaliśmy się na degustację leczniczej wody, którą przygotowało dla nas Uzdrowisko Szczawnica. Każdy z ochotników spróbował leczniczej wody z uzdrowiska; mi przypadł do gustu smak wody Jan. Po degustacji i zapoznaniu się z właściwościami leczniczymi wód mineralnych z tutejszych źródeł udaliśmy się na szybkie śniadanie do schroniska Orlica. Stąd - w pełnym i ciepłym słońcu - na Drogę Pienińską i do schroniska PTTK Trzy Korony - to ok. 12 km w jedną stronę, cały czas przy brzegu Dunajca. Tutaj szybki, dobry obiad i powrót - w drobnym i ciepłym - prawie już wiosennym - deszczu... 
O godzinie 18.00 zakończyliśmy nasze piąte, przedostatnie spotkanie w ramach cyklu Noc-Zima-Góry 2017. 

Przed nami już tylko wielki finał - za tydzień spotykamy się w schronisku PTTK Na Stogu Izerskim w Górach Izerskich (wszystkich uczestników obowiązuje regulamin cyklu i zapisy - www.noczimagory.pl)

 

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział! To był wyjątkowy i bardzo aktywny czas z wspaniałymi ludźmi, spędzony w pięknych okolicznościach przyrody. To była wyjątkowa przygoda, dzięki której bardzo wiele się nauczyłam. 

W imieniu organizatorów cyklu Noc-Zima-Góry 2017 dziękuję serdecznie organizatorom integracyjnego marszu "8. Szlak bez granic" za doskonałą współpracę. 

Dziękuję schronisku Orlica za wzorową współpracę przy organizacji naszej piątej bazy noclegowej dla uczestników cyklu.

Dziękuję także Uzdrowisku Szczawnica S.A. za wsparcie przy organizacji degustacji wody w pijalni wód w Szczawnicy Zdrój podczas spotkania. 

 

Dziękuję sponsorowi strategicznemu naszego cyku pn. Noc-Zima-Góry 2017 - marce Regatta Polska (www.regatta.pl) z programem Rusz się. Ponadto cykl pn. Noc-Zima-Góry 2017 wspierają także:Cartpoland.pl (polski producent kart plastikowych) i partner techniczny Elephant Pro Sport - dystrybutor marki KV+ (www.elephant.pl) - także bardzo dziękuję!

Partnerem medialnym piątego spotkania w Szczawnicy jest portal wPieniny.pl - dziękuję!

 

Fot. PSNW.pl


Kinga Pieniska