Aktualności
Laureaci pierwszej edycji projektu ChirucaEXPEDITION
Z okazji 20-lecia obecności w Polsce, marka Chiruca zapoczątkowała (co najmniej) czteroletni projekt –każda roczna edycja zakończy się wyposażeniem 5 wypraw wybranych przez internautów i jury w niezawodne buty marki Chiruca. Zasady wyboru są stosunkowo proste. Wyprawa, która otrzyma najwięcej głosów podczas głosowania internautów na Facebooku, zdobywa automatycznie miejsce w projekcie. Następnie przedstawiciele organizatora wybierają dwie wyprawy spośród czterech, które w głosowaniu zajęły miejsca 2-5 oraz dwie wyprawy ze wszystkich zgłoszonych.
PIENIŃSKIE MGŁY - warsztaty fotograficzne
Pieniny to jedne z najbardziej urokliwych gór w Polsce. W październiku witają nas paletą jesiennych barw. Podczas warsztatów Tomasz i Piotr zabiorą Was w miejsca pozwalające poczuć prawdziwą magię Pienin.
Lechnica MTB TOUR 2018
Lechnica MTB TOUR 2018
01-02 września 2018
Organizatorzy: Singletrails Lechnica


Chiruca EXPEDITION - zachęcamy do głosowania
Wraz z ostatnim dniem maja zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji projektu Chiruca EXPEDITION.
Teraz czas na Was !
Zachęcamy do głosowania
Ruszaj w drogę
Projekt Chiruca EXPEDITION to nie lada gratka dla tych, w których drzemie podróżnicza pasja. Każdy obieżyświat wie, że skompletowanie dobrego ekwipunku przed wyjazdem, to spora część sukcesu.
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)

starsze akutalności

Podsumowanie - Ice Adventure Race

2017-02-08 // Oglądano: 1989 // Wstecz
W miniony weekend (03-05.II) w Szaflarach nieopodal Nowego Targu miała miejsce pierwsza edycja ekstremalnych zawodów na orientację ICE Adventure Race.


ICE ADVENTURE RACE

Na kilku trasach, kilkudziesięciu zawodników zmagało się w mrozie, śniegu i lodzie z ciężkim górskim terenem. Ci, którzy dopiero próbowali zabawy z mapą i kompasem najczęściej wybierali 25km trasę pieszą. Bardziej zaprawieni 50km, a ci ultrasi którym 50km to ciągle mało wybierali trasę 100km.

Jednak głównym wydarzeniem zawodów był start multidyscyplinarnego rajdu przygodowego. Do wyboru były dwie trasy. Krótsza 80km OPEN i dłuższa 140km MASTERS. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko niesamowitą wytrzymałością, koncentracją, ale i opanowaniem wielu dyscyplin sportowych. Organizatorzy przygotowali bowiem etapy rowerowe, biegu na orientację, jazdy na nartach biegowych, trekkingowe, zjazdu na nartach. Poza tym na śmiałków czekały też zadania specjalne tak jak nocna wspinaczka na 30 metrowej trudnej drodze w Kramnicy, przeszukiwanie detektorem lawiniska, oraz zagadki do rozwiązania w ESC HOUSE w Białce Tatrzańskiej.

Pogoda nie do końca sprzyjała zawodnikom, ponieważ w piątek wieczór całe Podhale spowiła gęsta mgła, która mocno utrudniała odnajdywanie kolejnych punktów kontrolnych. Dopiero powyżej 800 m.npm panowała świetna widoczność. Zapewniająca zawodnikom wchodzącym na Turbacz przepiękny widok na Tatry.


Zwycięzcom pokonanie trasy MASTERS zajęło ponad 26 godzin. Najlepszy zespołem okazał się Bikeboard/Strefa Przygód (w składzie Jakub Wolski Zbigniew Mossoczy)/ 

Na 80km trasie OPEN zwyciężył zespół AR KRK (Ula Zimny, Paweł Gorczyca). Szczegółowe wyniki na stronie www.icear.pl

Słowa uznania należą się jednak wszystkim którzy podjęli wyzwanie i o własnych siłach w zimowej aurze, dzień i noc przemierzali Gorce oraz inne regiony Podhala .

Całą imprezę zabezpieczała Grupa Podhalańska GOPR. Imprezę wspierały #Icebug i #Nordhorn. A zasłużony relaks po wysiłku zapewniły szaflarskie termy #Gorący Potok. Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich atletów na ICE Adventure Race za rok.


Kinga Pieniska