Aktualności
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna się Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.

starsze akutalności

trasa nr 8

Trasa nr  8 - Obidza, Wielki Rogacz, Niemcowa, Kosarzyska - czas przejazdu ok. 7 h

 Celem tej wycieczki jest góra Niemcowa, przepiękne miejsce gdzie znajduje się schronisko i studencka baza namiotowa - tam zatrzymujemy się na popas i wspaniałe tradycyjne jedzenie przygotowywane przez Pana Jurka Walickiego. Ale zanim przyjdzie czas na odpoczynek, koni i jeźdźców czeka ok. trzech godzin górskiej wspinaczki. Zaczyna się ona za raz po wyjechaniu ze stajni - trzeba wjechać stromym podjazdem na znanym nam już czerwony szlak, by przez Ruski Wierch dojechać do Obidzy. Skręcamy w lewo na niebieski szlak, który zaprowadzi nas na szczyt Wielkiego Rogacza. Stąd panorama jest bardzo szeroka - widać nawet Babią Górę. Tu obieramy czerwony szlak, który grzbietem przez Międzyradziejówki zaprowadzi nas do hali Niemcowa i do bacówki na Niemcowej. To miejsce ma naprawdę niepowtarzalny klimat i charakter, który trudno opisać trzeba po prostu tam pojechać i zobaczyć. Odpoczywając na popasie podziwiamy całe pasmo Jaworzyny Krynickiej i Dolinę Popradu. Z pobliskiego źródełka nabieramy wody, żeby napoić nasze konie i niechętnie ruszamy w dalszą drogę, obiecując sobie, że na 100% tu wrócimy. Stromą drogą zjeżdżamy do Kosarzysk, by rozpocząć podjazd pod Suchą Dolinę i Obidzę. Z Obidzy wybieramy jedną z trzech znanych już Wam tras do Jaworek.

Kinga Pieniska