Aktualności
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna się Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.

starsze akutalności

trasa nr 7

Trasa nr  7 - Obidza, Eliaszówka, Kosarzyska

 To bardzo urokliwa trasa z kilkoma możliwościami przejazdu. Mianowicie dojeżdżamy do Obidzy np. od strony Białej Wody i przełęczy Rozdziela. Dalej wybieramy zielony szlak, który łagodnym grzbietem zaprowadzi nas po ok. 0,5 h na szczyt Eliaszówki, skąd roztacza się przepiękna panorama na Lubowniańską Vrochovinę i Kotlinę oraz Miasto Litmanowa - miejsce kultu Maryjnego, do którego pielgrzymuje także bardzo wielu Polaków. Po krótkim popasie jedziemy dalej grzbietem jedziemy ok. 0,5 h aby następnie pokonać ok. godzinny odcinek stromego zjazdu do Kosarzysk (Piwniczna), a następnie Suchej Doliny - popularnego ośrodka sportów zimowych. W Suchej Dolinie dłuższy odpoczynek dla koni i jeźdźców. Czas ruszyć dalej i dość stromym podjazdem osiągnąć Obidzę, a następnie ścieżką nad potokiem Jasiennik dojechać do czerwonego szlaku nad Kozińcem. Trasa na Eliaszówkę jest szczególnie ciekawa jesienią kiedy lasy bukowe przybierają najpiękniejsze barwy.

Kinga Pieniska