Aktualności
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !
Frydman Triatlon
Początkiem lata, we Frydmanie tłumnie gromadzą się sympatycy triathlonu. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się tu już VIII edycja zawodów Frydman Triatlon.
Wycieczki rowerowe po pienińskich bezdrożach
Eksploracja rowerem pasma małych Pienin - przygoda i naprawdę epickie miejscówki .
JOY RIDE BIKE FESTIVAL '17
24-26 maja 2017
wulkaniczna góra
Wdżar
w Kluszkowcach.

starsze akutalności

trasa nr 7

Trasa nr  7 - Obidza, Eliaszówka, Kosarzyska

 To bardzo urokliwa trasa z kilkoma możliwościami przejazdu. Mianowicie dojeżdżamy do Obidzy np. od strony Białej Wody i przełęczy Rozdziela. Dalej wybieramy zielony szlak, który łagodnym grzbietem zaprowadzi nas po ok. 0,5 h na szczyt Eliaszówki, skąd roztacza się przepiękna panorama na Lubowniańską Vrochovinę i Kotlinę oraz Miasto Litmanowa - miejsce kultu Maryjnego, do którego pielgrzymuje także bardzo wielu Polaków. Po krótkim popasie jedziemy dalej grzbietem jedziemy ok. 0,5 h aby następnie pokonać ok. godzinny odcinek stromego zjazdu do Kosarzysk (Piwniczna), a następnie Suchej Doliny - popularnego ośrodka sportów zimowych. W Suchej Dolinie dłuższy odpoczynek dla koni i jeźdźców. Czas ruszyć dalej i dość stromym podjazdem osiągnąć Obidzę, a następnie ścieżką nad potokiem Jasiennik dojechać do czerwonego szlaku nad Kozińcem. Trasa na Eliaszówkę jest szczególnie ciekawa jesienią kiedy lasy bukowe przybierają najpiękniejsze barwy.

Polecamy

Pienińska Karta Rabatowa

Przewodnik po Pieninach Pieniny w fotograficznym skrócie POLECAMY - Travel & Adventure
Facebook Twitter Youtube Google +

Kinga Pieniska