Aktualności
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna się Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.

starsze akutalności

trasa nr 2

Trasa nr  2 -  lewa strona Białej Wody - czas przejazdu ok. 1,5 h

   To bardzo piękny widokowo spacer. Wyjeżdżamy ze stajni w kierunku rezerwatu Biała Woda. Tuż przed wejściem do Rezerwatu skręcamy w lewo w polną drogę, która doprowadzi nas na hale. Przy ścieżce ciekawostka geologiczna - jedyne miejsce występowania skałki bazaltowej w Pieninach. A na górze niesamowite wrażenie zrobi na Was Rezerwat Białej Wody widziany z góry. Z hali szczególnie okazale prezentuje się pasmo Małych Pienin oraz masyw Trzech Koron. Naprawdę niezapomniane są tam zachody słońca czy poranne jesienne mgły., często można spotkać sarny i lisy, a już na pewno stado owiec z pobliskiej bacówki z pilnującymi je owczarkami. Dalej dosyć stromym zjazdem nasze konie sprowadzą nas do Doliny Białej Wody - miejsca gdzie zaczyna się Rezerwat przyrody, a także Popradzki Park Krajobrazowy. Wybierając tą trasę będziecie mogli przebyć na końskim grzbiecie cały rezerwat, podziwiając wszystkie osobliwości krajobrazowe, które są w nim chronione.

Kinga Pieniska