Aktualności
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna się Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.

starsze akutalności

trasa nr 1

Trasa nr  1 - 'standard' - przejazd halami i Rezerwatem Biała Woda    

   Brzmi banalnie, ale w tym godzinnym spacerze zawiera się wszystko czego spragnieni końsko-górskich wrażeń mogą oczekiwać; przepiękna panorama na trzy rezerwaty Zaskalskie, Biała Woda i Homole oraz Pasma Radziejowej i Małych Pienin; przejazd obok bacówki, gdzie można zatrzymać się na degustację oscypka i żętycy, zobaczyć jak pracują bacowie, jest oczywiście galop po hali (w zależności od umiejętności jeździeckich), zjady, podjazdy, górskie potoki - czyli jazda po górach "w pigułce".

   Trasa przejazdu prowadzi ze stadniny na rozległą górską halę, następnie schodzi w Dolinę Białej Wody, gdzie oprócz walorów krajobrazowych można podziwiać pozostałości po gospodarstwach Rusinów Szlachtowskich i usłyszeć wiele ciekawostek o tej grupie etnicznej, która do 1948 roku zamieszkiwała te tereny. 

Kinga Pieniska