Aktualności
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna się Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.

starsze akutalności

Loty tandemowe


Paragliding - Loty w tandemie

W Pieninach lot paralotnią w tandemie może odbyć każdy niezależnie od stanu zdrowia i predyspozycji fizycznych nawet osoby niepełnosprawne fizycznie. Przed lotem pilot udziela niezbędnych wskazówek w zakresie bezpieczeństwa. W trakcie lotu pasażer nie wykonuje żadnych czynności wpływających na lot w tym czasie może oglądać widoki kręcić film video lub fotografować. Zadaniem instruktora jest czuwanie nad prawidłowym przebiegiem skoku.Od pasażera wymagany jest jedynie odpowiedni ubiór tj. bluza z długim rękawem spodnie oraz buty trzymające staw skokowy najlepiej trekingowe. Za prawidłowe i miękkie lądowanie odpowiada już instruktor :-)Skoki spadochronowe, loty na paralotni chociaż zaliczają się do grupy sportów ekstremalnych należą do jednej z najbardziej bezpiecznych dyscyplin sportowych.
 
Nasi instruktorzy są doświadczonymi skoczkami spadochronowymi i cały czas czuwają nad bezpieczeństwem osób, które szkolą.
 
Tandem jest specjalnie skonstruowanym, dużym spadochronem, przystosowanym do skoku spadochronowego dla dwóch osób. "Uczeń" przypięty jest do instruktora, za pomocą specjalnej uprzęży. Jest więc niemożliwe, aby pilot tandemu "stracił" pasażera.
 
Tak więc nie ma się czego obawiać, jest to naprawdę bezpieczny sport.


Loty paralotnią
Adventure - Sky
tel. +48 18 262 56 18


Kinga Pieniska