Aktualności
Laureaci pierwszej edycji projektu ChirucaEXPEDITION
Z okazji 20-lecia obecności w Polsce, marka Chiruca zapoczątkowała (co najmniej) czteroletni projekt –każda roczna edycja zakończy się wyposażeniem 5 wypraw wybranych przez internautów i jury w niezawodne buty marki Chiruca. Zasady wyboru są stosunkowo proste. Wyprawa, która otrzyma najwięcej głosów podczas głosowania internautów na Facebooku, zdobywa automatycznie miejsce w projekcie. Następnie przedstawiciele organizatora wybierają dwie wyprawy spośród czterech, które w głosowaniu zajęły miejsca 2-5 oraz dwie wyprawy ze wszystkich zgłoszonych.
PIENIŃSKIE MGŁY - warsztaty fotograficzne
Pieniny to jedne z najbardziej urokliwych gór w Polsce. W październiku witają nas paletą jesiennych barw. Podczas warsztatów Tomasz i Piotr zabiorą Was w miejsca pozwalające poczuć prawdziwą magię Pienin.
Lechnica MTB TOUR 2018
Lechnica MTB TOUR 2018
01-02 września 2018
Organizatorzy: Singletrails Lechnica


Chiruca EXPEDITION - zachęcamy do głosowania
Wraz z ostatnim dniem maja zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji projektu Chiruca EXPEDITION.
Teraz czas na Was !
Zachęcamy do głosowania
Ruszaj w drogę
Projekt Chiruca EXPEDITION to nie lada gratka dla tych, w których drzemie podróżnicza pasja. Każdy obieżyświat wie, że skompletowanie dobrego ekwipunku przed wyjazdem, to spora część sukcesu.
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)

starsze akutalności

TechnikaW Nordic Walking’u są trzy poziomy zaawansowania i zaleca się, aby nie rozpoczynać żadnego etapu bez odbycia podstawowego treningu.

Początkujący
częstotliwość treningów: 2-3 razy w tygodniu,

Średnio zaawansowani
częstotliwość treningów: 3-5 razy w tygodniu,

Zaawansowani 
częstotliwość treningów: 4-6 razy w tygodniu.

Trzy poziomy zaawansowania:

Pamiętajmy ! Przed każdym marszem rozgrzewka! - Rozgrzać stawy, rozciągnąć mięśnie. W ten sposób możemy się uchronić przed kontuzją.
Po każdym marszu ćwiczenia rozciągające! - Nasze mięśnie podczas wysiłku się zbijają. Ćwiczenia rozciągające pozwolą na to byśmy nie odczuwali następnego dnia zrobionego wcześniej treningu.

 

1.Rekreacyjno-zdrowotny ukierunkowany na osoby, które chcą poprawić swoją kondycję fizyczną lub z problemami zdrowotnymi, ograniczeniami ruchowymi, bólami kręgosłupa i stawów, nadwagą. Poziom ten jest doskonałą formą rehabilitacji. Wysiłek dotlenia cały organizm i rozluźnia go, redukuje uczucie zmęczenia i stresu. 
 
2.Fitness ukierunkowany na osoby chcące podnieść sprawność fizyczną. Na tym poziomie trenuje się wytrzymałość, siłę i szybkość. Skuteczność takiego treningu oparta jest przede wszystkim na systematyczności. Marsz z kijami powinien być poprzedzony rozgrzewką, odbywać się 3-4 razy w tygodniu, trwać 1,5 godziny i kończyć się ćwiczeniami rozciągającymi.

3.Sportowy przeznaczony dla sportowców, którzy doprowadzają swój organizm do granic wytrzymałości poprzez odpowiednio dopasowany program treningowy. Marsz z kijami przeplatany jest z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie w formie biegów, wyskoków, zeskoków, ćwiczeń siłowych.

Dobrze jest rozpocząć trening pod okiem instruktora, który nauczy właściwej techniki marszu i przyjmowania prawidłowej postawy ciała. Podczas chodzenia wychwytuje i koryguje błędy. Pomoże także dobrać odpowiednią wysokość kijów. Zdobyta wiedza będzie procentować w przyszłości i zapobiegnie wystąpieniu przeciążeń i kontuzji.

Kinga Pieniska