Aktualności
Lechnica MTB TOUR 2018
Lechnica MTB TOUR 2018
01-02 września 2018
Organizatorzy: Singletrails Lechnica


Chiruca EXPEDITION - zachęcamy do głosowania
Wraz z ostatnim dniem maja zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do pierwszej edycji projektu Chiruca EXPEDITION.
Teraz czas na Was !
Zachęcamy do głosowania
Ruszaj w drogę
Projekt Chiruca EXPEDITION to nie lada gratka dla tych, w których drzemie podróżnicza pasja. Każdy obieżyświat wie, że skompletowanie dobrego ekwipunku przed wyjazdem, to spora część sukcesu.
Szósta edycja Biegów w Szczawnicy już w sobotę
21 kwietnia Szczawnica zamieni się w miasteczko biegowe z prawdziwego zdarzenia. W tej edycji zawodnicy wystartują na pięciu dystansach od 6 do 96 km.
Rowerowo
Może niełatwo w to uwierzyć, ale to już Wiosna! Jeszcze chwila i rowerowo pomkniemy przed siebie. Gdyby ktoś poszukiwał odrobiny rywalizacji w swoim rowerowaniu zostawiamy nieco informacji. Poczytajcie/zobaczcie tez VeloDunajec :-)
Biegi w Szczawnicy 2018
Jedna z najpiękniejszych edycji biegów górskich w Polsce. 5 niezwykłych tras (od 6 do 96 km) wiodących przez 2 kraje.
Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
Tu zaczyna się Twoja przygoda !
Chiruca Expedition
Planujesz zdobycie Babiej Góry albo chcesz obejrzeć lewady na Maderze?
Może wybierasz się na trekking po Australii lub planujesz przebiec Góry Skaliste ?

starsze akutalności

Atrakcje Pienin

KRAINA ŚPIĄCEGO WULKANU - Czorsztyn-ski KluszkowceWszystkich miłośników przyrody zapraszamy na szlak ścieżki przyrodniczo dydaktycznej w Krainie Śpiącego Wulkanu. 

KRAINA ŚPIĄCEGO WULKANU położona jest na stokach góry Wdżar (767 m n.p.m.), która to góra sama w sobie stanowi bardzo dużą atrakcję przyrodniczą. Góra Wdżar położona jest w pasie przejściowym między Pieninami i Gorcami. 


gora wdzar     

 

Wychodzimy spod kolejki linowej w stronę potężnego wyrobiska - najpiękniejszej części wąwozu gdzie znajduje się obelisk z krzyżem i kamienny ołtarz. Druga część z ostrymi skałami i nawisami, przypomina nieco Wąwóz Homole. 
Na samym dnie leżą wielkie bloki andezytowe porośnięte mchem i paprocią rozrzutką. By dostać się do trzeciej części wąwozu, trzeba wejść przez zespół drabin. Ostatni fragment ścieżki wiedzie między ścianami pokrytymi andezytem i łupkiem piaskowca. Stąd wychodzimy na szczyt góry Wdżar, gdzie wąwóz się kończy.
To właśnie tu, w Wąwozie Papieskim, przed laty kardynał Wojtyła odprawiał Mszę Świętą podczas spotkania oaz. W sobotę 9 lipca 2011r. minęła 33. rocznica od tego wydarzenia. Zbiegła się ona z otwarciem ścieżki edukacyjno-przyrodniczej w starym kamieniołomie, gdzie już wcześniej, przy okazji obchodów 700-lecia Kluszkowiec, wykonano obelisk z krzyżem i kamienny ołtarz.


Pieniądze na przygotowanie ścieżki otrzymała z Zarządu Województwa Małopolskiego Stacja Narciarska Czorsztyn-ski. Projekt "Kraina Śpiącego Wulkanu - II etap rozbudowy całorocznej stacji turystycznej w celu wzmocnienia rozwoju przemysłu czasu wolnego w Małopolsce" obejmował m.in.: budowę ścieżki w wyrobisku starego kamieniołomu andezytu na górze Wdżar w Kluszkowcach. Ma ona nawiązywać do tradycji kamieniarskich tego miejsca, które datuje się na koniec XIX wieku.                                          autor panoramy: www.360studio.org


Dziś niewiele osób wie, że w latach międzywojennych spółka, która była właścicielem góry Wdżar, była największym przedsiębiorstwem na Podhalu - pracowało w niej wówczas ok. 400 osób, głównie mieszkańców Kluszkowiec. Dziś wiele domów we wsi, choć również w innych miejscach w Polsce, obłożonych jest kamieniem wydobytym z tego miejsca. W latach 70. kamieniołom prowadzony przez spółkę "Poznań-Lwów-Kraków" kupiła firma "Kambud", a potem, w latach 80., "Wimbud".                                    autor panoramy: www.360studio.org


Zachęcamy więc do zapoznania w stare wyrobiska o ciekawej historii i unikalnym klimacie. Jeśli nie boicie się wyzwań, lubicie odkrywać nowe miejsca i doświadczać  interesujących przygód, zapraszamy na  ścieżkę.MonsterRoller - na stoku w Jaworkach (Arena Narciarska Jaworki)

Bezpieczna dawka adrenaliny dla całej rodziny
 
Każdy z nas próbował swoich sił na hulajnodze, ale czy były to zjazdy hulajnogą po górskich zboczach? Jeśli nie to przyjedź do Jaworek na szaloną jazdę po stoku na specjalnych terenowych hulajnogach - MONSTERROLLER.


Czym jest MonsterRoller ?  To hulajnoga z dużymi kołami i specjalnymi terenowymi oponami, kóre pozwalają na zjazdy po nierównym i trawiastym terenie. Posiada również hamulce tarczowe dzięki którym łatwo i bezpieczne możesz zwolnić i zatrzymać się na dole stoku.


Każdy zainteresowany otrzymuje ocywiście specjalne ochraniacze i kask. Wytyczona i oznaczona trasa poprowadzi Cię pod samo krzesełko wyciągu -  nie musisz się męczyć aby wciągnąć sprzęt na szczyt.

Rezerwacje sprzętu  tel. 600 175 877
Kolejka górska - Czorsztyn-ski - KluszkowceDługość trasy to 1000 m., średnie nachylenie zjazdu wynosi 12%, zaś różnica poziomów wynosi 84 m. Ośrodek jest czynny do 16 października.

KOLEJKA GÓRSKA (tor saneczkowy)  10:00 - 16:00
WYCIĄG KRZESEŁKOWY 10:00 - 16:00 

 góra wdżar

Cena przejazdu zjeżdżalni to 5 zł od 1 osoby. Cena wyciągu krzesełkowego w dwie strony 6 zł od osoby, w jedną stronę 4 zł. Dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób udzielamy rabatu w wysokości 10%.

Zjeżdżalnia dysponuje 44 wózkami, z których każdy wyposażony jest w:
- pełne oparcie,
- profilowane siedziska dla dwóch osób,
- pasy bezpieczeństwa identyczne jak w samochodach,
- hamulce odśrodkowe ograniczające prędkość do ok. 40 km/h,
- hamulec ręczny dający możliwość regulowania prędkości.


 

Zjeżdżalnia wózkowa - Palenica, Szczawnica

Od wiosny do później jesieni przy górnej stacji kolei krzesełkowej na Palenice funkcjonuje bardzo popularna zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, zjeżdżalnia wózkowa - grawitacyjna.

Na specjalnych wózeczkach można zjechać wyprofilowaną, pełną zakrętów rynną, po czym znaleźć się z powrotem na górze, wyjeżdżając wózkiem podpiętym do wyciągu. Czas jazdy ok 4 min, długość570 m, różnica wysokości 21 m.
Zabawa gwarantowana.
 

Szałas "BUKOWINKI"  - Jaworki

taras widokowy z najpiękniej w Polsce położonym placem zabaw dla dzieci

Szałas „Bukowinki” położony przy górnej stacji kolei linowej dysponuje 70 miejscami wewnątrz budynku i 100 miejscami na tarasie widokowym. Przy szałasie znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz grill. Stanowi wspaniały punkt widokowy, oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci - miejsce prawdziwego wypoczynku.

To tutaj skosztujesz prawdziwego osypka, poznasz od "kuchni" prawdziwą bacówkę, zobaczysz jak wygląda wypas owiec, spotkasz piękne konie STADNINY BUKOWINKI  

Kończąc spacer  Wąwozem Homole trafisz tutaj łatwo, warto, dla tych pięknych widoków, dla chwili obcowania z przyrodą i tradycją. A do Jaworek wrócić można kolejką linową.


Centrum Turystyki i Rekreacji - Niedzica 

przystań wodna, kręgielnia, mini golf, 3D Moc ŻywiołówPrzystań wodna Zamajerz położona nieopodal zamku dysponuje wypożyczalnią sprzętu wodnego: kajaki, rowerki wodne. Oferuje także cumowanie, czartery jachtów i łodzi wiosłowych. Atrakcją przystani jest wodolot Pumpabike - jedyny na Jeziorze Czorsztyńskim i jeden z nielicznych w województwie małopolskim.10% zniżki na wypożyczenie sprzętu wodnego dla Gości zakwaterowanych w hotelu Pieniny, domu wypoczynkowego Pod Taborem, willach regionalnych Chata Spiska i Chata z Kir oraz campingu Polana Sosny !!!Jedyne w okolicy 18 torowe pole do minigolfa!!! Gra w minigolfa to świetna forma  relaksu i spędzenia przyjemnych chwil na świeżym powietrzu z przyjaciółmi oraz rodziną, dodatkowo przy HOTELU PIENINY boiska do siatkówki, kort do tenisa, gabinetu odnowy biologicznej (sauny, jacuzzi, solarium, siłownia) oraz wypożyczalni rowerów górskich.Obraz 3D Moc Żywiołów - zwycięzca prestiżowego konkursu Wielkie Odkrywanie Małopolski w kategorii Atrakcja Turystyczna.

Malowidło jest dziełem Ryszarda Paprockiego oraz Zbigniewa Wojkowskiego. Podziwiać je można od 1 kwietnia 2011roku. Całe dzieło mierzy 34 metry długości i obrazuje zapadniętą strukturę zalewaną wodospadami z odsłoniętymi w głębi turbinami i sylwetkami ludzi, widzianymi z odległości 50 metrów. Najlepszy efekt trójwymiarowości obrazu można uzyskać stojąc w ściśle określonym miejscu, oznaczonym na malowidle.
 
Kinga Pieniska